آخرین اخبار و اطلاعات
مقالات
پشتیبانی آنلاین
چگونه طراحی دکوراسیون حرفه ای کنیم؟
تاریخ نگارش : یکشنبه 1396/3/28
دکوراسیون با سقف کشسان سقف آسمان مجازی پنجره مجازی سقف کاذب سقف دکوراتیو آموزش نصب سقف کشسان

مثل یک طراح حرفه ای به فضای اطراف خانه تان نگاه کنید
لطفا بی گدار به آب نزنید!
 
 
خیلی از مواردی که در دکوراسیون خانه یا صنعت مد رایج می شود، مورد پذیرش طراح نیست؛ پس برای تغییر سبک خانه نمی توانید فقط با توجه به سلایق خودتان اقدام کنید. خیلی وقتها رعایت نکاتی به ظاهر ساده معجزه می کند؛ نکاتی که اگرندانید و رعایت نکنید، با خطاهایی ریز و درشت، دکورخانه تان قبل از هرکس برای خودتان ناخوشایند می شود. در این مطلب قصد داریم به شما بگوییم حرفه ای ها هنگام طراحی چه نکاتی را لحاظ می کنند. 
 
اولین و مهمترین گام
 
 
حتما برای شما هم پیش آمده که وسایل اضافی مثل یک فنجان لب پر، سالنامه های قدیمی یا  لوازم آرایشی و بهداشتی را که تاریخ انقضایش به پایان رسیده است، تا مدتها نگه داشته اند. جالب است بدانید اولین راه حل برای ورود وسایل جدید، دورریختن وسایل قدیمی است: حتی بین دکوراتورها هم این قانون وجود دارد تا زمانی که وسیله ای اضافی یا چیزی را که به کارتان نمی آید، دور نریزید یا آن را نبخشید جایگزین مناسبی برای آن پیدا نخواهید کرد چرا که احتمالا برای وسیله جدید فضای خالی پیدا نمیکنید. اگر هم به راکد ماندن انرژی در خانه اعتقاد دارید، حتما نگرشتان نسبت به محیط اطراف تان همین است و به همین دلیل می گویند لباس های مناسبی را که دیگر نمی پوشید ببخشید تا با ورود لباسهای جدید به کمدتان شگفت زده شوید.
 
هیجان را مهمان خانه کنید 
 
انتخاب یک رنگ جدید وکاملا متفاوت با رنگ غالب دکور خانه، یک شروع و انتخاب قدرتمندانه به حساب می اید؛ مثلا اگر خانه تان کاملا سفید و مدرن است، با اضافه کردن رنگ آبی مثل یک گلدان گل یا قالیچه ای مدرن کمی از سفیدی فضا را کم کنید یا اگر پارچه مبلمانان آبی یا سورمه ای است، با خریدن چند مترپارچه نارنجی یا زرد که ظاهرا ربطی هم به خانه شما ندارد، از یک دست شدن بیش از حد مبلمان و سالن پذیرایی جلوگیری کنید؛ البته این شکست های رنگی قرار نیست خیلی هم تکرارشونده باشند؛ چرا که اگر در استفاده از این لکه های رنگی زیاده روی کنید، خانه تان شلوغ به نظر خواهد رسید.
 
توجه به طبیعت بی نظیر رنگ ها
 
تا به حال به هم نشینی رنگهای موجود در طبیعت دقت کرده اید؟ مثل رنگ میوه ها درکنار برگهای سبزشان با رنگ قهوه ای و گرم تنه یک درخت درکناررنگ سرد برگ هایش و ... بسیاری از طرح های بزرگ دنیا اعتقاد دارند که مهمترین منبع الهام برای ترکیب رنگ ها در دکوراسیون توجه به همین خلقت بی نظیر خداوند در طبیعت است. کنار هم قرارگرفتن رنگهای گرم و سرد در طبیعت با هارمونی زیبا و پس زمینه ای از آسمان، رنگهای طلوع و غروب خورشید و… مورد توجه دکوراتورهای حرفه ای است.
 
 
ابعاد فرش را کوچک تر کنید!
 
از قدیم در فرهنگ طراحی خانه های ما رایج بود که اگر یک سالن ۲۴ متری داریم، حتما باید دو فرش ۱۲ متری هم خریداری کنیم که یکی از اشتباهات رایج خانه های ایرانی همین است؛ البته این روزها این فرهنگ در بین جوان ترها کمتر رایج است. اگر کف پوش خانه تان لمینیات یا سنگی زیباست، چه اشکالی دارد بخشی از کف سازی مشخص باشد؟! ضمن اینکه اگر سبک خانه شما سنتی است یا پارچه مبلمانتان طرح هایی شلوغ دارد، برای فرش بهتر است طرحی ساده انتخاب کنید.
 
 
مبلمان سفید دستتان را باز می گذارد
 
انتخاب مبلمان با تناژ رنگی سفید که این روزها هم بسیار رایج شده است، غلط نیست. گرچه نگه داری از وسایل و دکوراسیون سفید سخت بوده و برای خانواده های کم رفت وآمد مناسب است، اما مهم ترین حسن این دکوراسیون به این است که دست شما را برای خریدهای بعدی باز می گذارد. این را همه می دانند که سفید را با هررنگی می توان ست کرد. سفید خالص خانه شما را بی روح کند، اما با انتخاب رنگهای دوم و سوم مثل آبی، سبز، نارنجی، زرد و هررنگی که دوست دارید، می توانید به یک باره سبک خانه تان را به کلی دگرگون کنید.
 
 
بیشتر مردم برای دکوراسیون، سراغ رنگ های کرم و قهوه ای می روند البته این مسئله در بین جوان ترها رواج کمتری دارد که نشان دهنده تغییر سبک دکوراسیون خانه هاست.
 
 
طرح هایی متفاوت برای خانواده های مختلف
 
اگر میخواهید برای فضای داخلی خانه تان هزینه جدی بکنید، حتما نیم نگاهی به سالهای آینده داشته باشید یعنی اگر در آینده قرار است فرزندی به تعداد نفرات خانواده اضافه شود. این موارد را هم هنگام طراحی نظر بگیرید. در حقیقت سبک زندگی و نیازهای روزمره هر خانواده بر روی تغییر مدل خانه تاثیر بسزایی دارند.
بازدید : 639 نفر